Samochodem jeździsz, BMW prowadzisz.

Każdy kto choćby w minimalnym stopniu miał do czynienia ,z dziedziną życia jaką jest motoryzacja, a należy iż każdy kto jechał kiedyś środkiem transportu innym niż koń, miał ją. Słyszał o nazwie BMW. Te trzy literki nie są jedynie przypadkowo wybranymi literami alfabetu, a skrótem od Bayerische Motoren Werke. Nazwa nie jest dziełem przypadku, bowiem wiąże się z miejscem w którym zaczęła się historia koncernu trzech literek, czyli niemiecką Bawarią. Siedziba firmy do dziś znajduje się w stolicy Bawarii Monachium. Mieście sławnym z wielu powodów. Począwszy od najbardziej oczywistych, czyli wspomnianych trzech literek oraz piwa ! Uwaga nie zaleca się ich łączenia ! Tak więc skoro o tym czym jest piwo, każdy zapewne wie, powiedzmy sobie parę słów o tym czym jest BMW. BMW to nie tylko samochody z okrągłym stylizowanym na lotnicze logo. BMW to wielka fabryka której zawdzięczamy poruszające się po drogach :

  1. Samochody osobowe
  2. Samochody ciężarowe
  3. Skutery
  4. Motocykle

Jak widzimy biało, niebieskie logo jest nieodłącznym elementem, krajobrazu europejskich, i nie tylko dróg. Mamy bowiem do czynienia z istną machiną produkcyjną, jaką jest ów wspaniały w swej historii koncern. W każdym aspekcie prowadzonej przez BMW działalności, elementem który wyróżniał BMW jako producenta były niezawodność oraz solidność produktów. Niezależnie czy mowa, o skuterze czy wielotonowej konstrukcji zawsze możesz liczyć na to iż coś pójdzie nie tak,

Tym czymś może być twoja nieroztropność, albowiem o czym sam się kiedyś przekonałem każdy samochód ma pragnienie, które może ugasić benzyna. Jeżeli nie spełnisz owego pragnienia, będziesz stał w miejscu. No cóż, ale ważniejsze niż moje problemy jako dawniej początkującego kierowcy, są kwestie związane z wytrzymałością chłodnicy, przyczepnością kół na oblodzonej drodze, czy o zgrozo z szybkością reakcji układu hamulcowego gdy ktoś wychodzi ci na przeciw, czyli przed maskę samochodu. W każdym elemencie BMW zawsze wyróżniała niezawodność.

Nie ma bowiem niczego gorszego, i bardziej dalekosiężnego w swoich konsekwencjach, niż błąd w fazie planowania konstrukcji pojazdu. Jest to obok czynnika ludzkiego, i pogody, najczęstsza przyczyna wypadków. Rzecz jasna nie zawsze udaje się połączyć oczekiwania mającego określony budżet użytkownika dróg, z niezawodnością projektu. Jednak tym czo czyniło BMW tak znaną marką, stał się właśnie powyższy aspekt. Bowiem żaden producent nie unika wpadek konstrukcyjnych tak zręcznie jak BMW. To efekt przedłożenia solidności i precyzji nad szybki zysk. Długotrwałej historii i szacunku do niej nad realizację krótkoterminowych zysków akcjonariuszy.

Czasem każdy z nas jadąc po drodze obserwując zza szyby mijające nas pojazdy, zarówno te duże jak i te małe, może popaść w zachwyt nad pytaniem jak to jest zrobione ? Właśnie odpowiedź na to pytanie, potrafili znaleźć Bawarczycy, albowiem nie samym piwem Bawaria stoi, ale przede wszystkim roztropnością i zamiłowaniem do własnej historii swych mieszkańców. Efektem jednego i drugiego jest biało niebieskie logo jakie widzisz na drodze z trzema literami, BMW.

Czytaj więcej na:

https://warszawa.bmw-bawariamotors.pl/kontakt

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/www/media/pricelist-brochure/

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/samochody-uzywane-do-odbioru/