Samokształcenie sposób na zdobycie nowych kwalifikacji

Coraz popularniejsze staje się samokształcenie. Chętnie uczymy się języków obcych, ale nie tylko… Dzięki internetowi mamy praktycznie nieograniczone możliwości. Możemy doskonalić dowolną umiejętność, bardzo często całkowicie za darmo.

Samodzielna nauka języków obcych. Jak robić to dobrze i  praktycznieza darmo?

Zorganizowane kursy językowe potrafią kosztować naprawdę sporo. Na szczęście nie musimy rujnować domowego budżetu żeby skutecznie nauczyć się języków obcych. Wystarczy, że postawimy na samokształcenie.

Po pierwsze powinniśmy wybrać się do księgarni i kupić specjalny podręcznik do nauki języka. Do takich wydawnictw zazwyczaj dodawana jest płyta z nagraniami. Taki podręcznik nie jest drogi, zazwyczaj kosztuje kilkadziesiąt złotych. Jeśli nie chcemy wydawać tak dużo możemy kupić książkę z drugiej ręki.  Aby taka nauka była efektywna musimy być systematyczni i narzucić sobie pewną dyscyplinę…

Kolejny sposób nauki to oglądanie filmów. Nie musimy od razu porywać się na klasykę. Film powinien być dostosowany do naszego poziomu znajomości języka obcego. Na początek wystarcza bajki dla dzieci. Nawet gdy osiemnaste urodziny dawno za nami.

Dlaczego warto oglądać bajki w języku obcym?

Nie ma się co wstydzić. Film, który oglądamy musi być dostosowany do naszych możliwość. Gdy umiemy bardzo niewiele, to powinniśmy postawić na najprostsze rozwiązania… W bajkach postacie mówią powoli i wyraźnie. Nie stosują zbyt skomplikowanych wyrażeń. Często powtarzają dane słowa czy zdania. Oglądając bajki dla najmłodszych uczymy się bezpośrednio „żywego” języka. Poznajemy całe wyrażenia, a nie pojedyncze słowa. Dzięki temu nasza nauka jest bardziej efektywna.

Gdy poznamy język trochę lepiej możemy oglądać krótkie filmy w internecie na dowolny temat. Kolejny etap to seriale w telewizji i filmy w kinie.

We dwoje raźniej

Poszukajmy sobie partnera do nauki języka. Najlepiej takiego, dla którego ten język jest językiem ojczystym. Dzięki temu nauczymy się prawidłowej wymowy, akcentu, a także potocznego słownictwa. Jak znaleźć taką osobę. Najłatwiej w Internecie. Bez problemu znajdziemy przyjaciół do nauki w mediach społecznościowych. Funkcjonują nawet specjalne portale, które skupiają osoby, które chcą podnosić swoje umiejętności językowe. Bardzo popularna jest metoda „język za język”. Nasz kolega uczy nas swojego języka ojczystego, a my odwdzięczamy mu się tym samym. Dzięki tej metodzie możemy nie tylko szybko nauczyć się nowego języka. Możemy też poznać nowych znajomych, zawrzeć przyjaźnie na całe życie.

Przeczytaj także:

Psycholog sportu – w czym może pomóc?