Węże ogrodowe – tylko do podlewania roślin?

Można śmiało powiedzieć, że ogród jest przedłużeniem naszego domu. Nie ulega zatem wątpliwości, że chcemy czuć się w nim wyjątkowo dobrze. Jest to bowiem miejsce, w którym możemy wypocząć: zjeść obiad, przeczytać książkę lub obejrzeć film na laptopie. Jednak by faktycznie móc wdrożyć w życie wymarzony odpoczynek, w pierwszej kolejności należy zadbać o porządek wokół siebie. Na szczęście na ratunek przychodzą nam węże ogrodowe, które obecnie są prawdziwym niezbędnikiem w niemal każdym ogrodzie. Dziś ciężko wyobrazić sobie bowiem ręczne czyszczenie ogrodzenia lub napełnianie basenu za pośrednictwem baniaków. Jak zatem wybrać odpowiedni wąż ogrodowy? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? W jaki sposób wybrać odpowiedniego dostawcę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym są węże ogrodowe?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista – to obowiązkowy przyrząd w każdym ogrodzie. Dzięki wężowi ogrodowemu możemy zarówno zadbać o czystość naszego terenu, jak i w odpowiedni sposób nawodnić rośliny – zarówno te ozdobne, jak i jadalne. Jeśli zatem właśnie rozglądasz się za wężami ogrodowymi najwyższej jakości, powinieneś jak najszybciej sprawdzić ofertę sklepu Omikon: https://omikon.pl/Weze-ogrodowe-c769. Znajdziesz tam szeroką gamę produktów, które zdecydowanie pomogą Ci zadbać o Twoją prywatną przestrzeń. Jeśli jednak nie będziesz wiedział, jaki typ narzędzia powinieneś wybrać, sklep oferuje również fachowe doradztwo i pomoc w doborze najlepszych przyborów.

Zastosowania węża ogrodowego

Choć wydawać by się mogło, że wąż ogrodowy nie może mieć zbyt wielu zastosowań, prawda jest zupełnie inna. To proste urządzenie może pomóc każdemu właścicielowi domu w drobnych pracach domowych i nieco bardziej skomplikowanemu czyszczeniu. Poniżej znajdziesz listę zastosowań węża ogrodowego, które już dziś możesz wprowadzić w życie.

  • Podlewanie roślin – wąż ogrodowy w doskonały sposób może zastąpić ręczną konewkę. Przy jego pomocy jesteś w stanie zadbać o precyzyjne nawodnienie roślin w niezwykle krótkim czasie. Jeśli zatem prosty produkt może ułatwić Ci życie, czemu się na niego nie zdecydować?
  • Napełnianie basenu – kiedy słońce przygrzewa ponad normę nawet niewielki basen ogrodowy może być prawdziwą ulgą dla naszych dzieci. Zamiast zatem denerwować się ciągłym napełnianiem baniaków w kuchennym zlewie tylko po to, by następnie biegać z nimi do ogrodu, po prostu zastanów się nad kupnem odpowiedniego węża ogrodowego. Nie ulega wątpliwości, że pomoże Ci on zaoszczędzić masę czasu i nerwów.
  • Kąpiel zwierzaka – masz psa, który, delikatnie mówiąc, nie jest miłośnikiem kąpieli? Zamiast ciągnąć go na siłę do wanny spraw, by mycie było dla niego przyjemnością – przenieś kąpiel na dwór! Połącz przyjemne z pożytecznym i pokaż swojemu zwierzakowi, że kąpiel może być przede wszystkim wspaniałą zabawą. Wlej do miski odrobinę specjalistycznego płynu do mycia dla zwierząt, dolej trochę wody i przygotuj ulubione zabawki. Pamiętaj, że woda dla większości psów jest świetnym bodźcem do rozpoczęcia zabawy!
  • Czyszczenie kostki brukowej – i na koniec najbardziej oczywista zaleta posiadania węża ogrodowego. To właśnie dzięki temu narzędziu będziesz w stanie bez większego wysiłku wyczyścić swój podjazd, ogrodzenie, a nawet meble ogrodowe i wszelkiego rodzaju elementy ozdobne.

Jak widać węże ogrodowe są obecnie prawdziwymi niezbędnikami we wszystkich ogrodach.

Wąż ogrodowy – jaki wybrać?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, do czego wąż ogrodowy będzie nam służył. Jeśli jego zadaniem będzie odpowiednie nawadnianie całego ogrodu, z całą pewnością należy wybrać wąż o odpowiedniej długości. Za krótkie narzędzie będzie bowiem przyczyną niepotrzebnych nerwów ii frustracji. Pamiętaj, że zawsze warto wybrać nieco dłuższy wąż ogrodowy i zostawić sobie zapas, niż na siłę próbować dociągnąć go do jakiegoś miejsca. Narzędzie tego typu musi być przede wszystkim funkcjonalne. Zwróć również uwagę na grubość węża ogrodowego. Do małych ogrodów poleca się narzędzie o standardowej grubości: pół cala. Jeśli jednak jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego ogrodu, zainwestuj w wąż charakteryzujący się większą grubością.

Postaw na jakość

Nie ulega wątpliwości, że węże ogrodowe można znaleźć w wersji zarówno tańszej, jak i znacznie droższej. Warto pamiętać jednak, że najtańsze rozwiązanie rzadko kiedy oznacza dobrą jakość. Węże ogrodowe charakteryzujące się przesadnie niską ceną wykonane są z jednej, maksymalnie dwóch warstw PCV. Oznacza to, że ich trwałość prawdopodobnie nie będzie dla nas zadowalająca. Oczywiście sprawdzą się one w przypadku osób, które planują korzystać z narzędzia rzadko. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie lepiej dołożyć parę złotych i kupić wąż ogrodowy, który posłuży nam lata? Nieco droższe wersje wężów ogrodowych składają się bowiem z czterech, a czasami nawet pięciu warstw PCV. Nie ulega zatem wątpliwości, że są to narzędzia wyróżniające się o wiele lepszą jakością.